Тест за агресивност ще минава всяко заловено и откарано в приют улично куче. Изследването е заимствано от австралийския Национален консултати­вен комитет за хуманно от­ношение към животните и е доработено у нас от об­щинското предприятие „Екоравновесие" и неправителствени организации, научи „24 часа".

Well yet everyone know that generic levitra for sale found with ease in the Internet. In special on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

Освен в Австралия те­стът се използва в Канада, Нова Зеландия и Холан­дия. Там всяко куче, което се взема от развъдник или от приют, за да бъде осино­вено, преминава през те­ста. Ако изследването, което се прави само от ве­теринари, покаже, че жи­вотното е агресивно, то остава в приюта. Освен то­ва Помощ за животните -София (Animal Rescue Sofia), която стопанисва приюта в Горни Богров, се е допитала до световноиз­вестен шведски учен, кой­то е специалист по психо­логия на кучетата. Експер­тът е дал положително ста­новище, че тестът може да се прилага у нас. Методо­логията за определяне на агресивността на кучетата е одобрена и от областната дирекция за безопасност на храните. Целта е чрез изследване­то да се предотврати връща­нето обратно на улицата на агресивни животни и да се намалят инцидентите с на­паднати хора в София.

Тестът трае около час. Той ще се прилага, след като кучето е стояло няколко дни в приюта, за да бъде обективен. Изследването се състои от 7 точки. Тестват се реакциите на животното към непознат човек, при опит да бъде погалено от

главата към опашката, пре­глед на устата му, гледане директно в очите и др. По всеки показател ветеринар­ят има три възможни опции да определи каква е реак­цията на кучето. Общият резултат показва дали жи­вотното е агресивно.